Kondicionierių priežiūra

Ar žinojote, jog dar devyniolikto amžiaus pabaigoje anglų inžinierius V. Vitelis po arklių traukiamu keleiviniu vagonu įmontavo ledo blokus, norėdamas įveikti nepakeliamus karščius uždaroje patalpoje? Besisukantys ratai buvo ventiliatoriai, pūtę nuo ledo sklindantį šaltį. Tad kondicionieriaus užuomazgos buvo dar prieš atsirandant automobiliui.

Turbūt kiekvienas vairuotojas sutiks, kad kondicionierius – tai vienas pagrindinių komforto elementų. Ko gero visi sunerimsta, kai kondicionierius staiga sugenda ir karštą vasaros dieną automobilyje ima trūkti oro. Todėl kondicionieriumi reikia rūpintis reguliariai ir nelaukti paskutinio oro kondicionieriaus atodūsio.

Kondicionieriaus priežiūra paprasta – dažnai valykite kondicionierių ir visas jo detales, kurias pavyksta pasiekti. Ant jų paviršiaus kaupiasi dideli kenksmingų medžiagų, bakterijų ir grybelių kiekiai. Tad pučiant orui, lengva užsikrėsti ir susirgti. Antras svarbus dalykas – reguliariai tikrinkite freono kiekį. Auto kondicionierių pildymas specializuotuose servisuose – patikimiausias būdas sužinoti, ar kondicionieriaus sistemoje nėra šaltnešio nuotėkio, koks yra dujų ir alyvos lygis. Tikrinkite ir nelaukite paskutinės minutės. Kondicionierių pildymas laiku – puikus būdas išvengti nemalonumų.

Dar vienas labai svarbus kondicionierių priežiūros apsektas – nuolatinis jo naudojimas. Nepamirškite, jog kondicionierių reguliariai įjungti reikia bet kuriuo metų laiku: taip sutepamos visos reikalingos detalės, nesausėja riebokšliai, mažėja tikimybė sugesti kondicionieriaus siurbliui. Tačiau jei kondicionieriaus sistemoje įvyko mechaninis gedimas, tuomet Jūsų automobiliui nedelsiant reikalingas auto kondicionierių remontas. Jei gedimui įtakos turėjo prastos oro sąlygos ar netinkama kelio danga (žvyras, smėlis, purvas), tuomet pažeistoms aliuminėms detalėms ar įtrūkusiam radiatoriui bus atliktas aliuminio virinimas ir netrukus problemos bus pašalintos.

Labai svarbu, kad tinkamai rūpintumėtės savo automobilių oro kondicionieriais. Geriausia jų priežiūra – reguliarus lankymasis specializuotuose, tinkamą įrangą turinčiuose servisuose.