5 svarbiausi automobilio priežiūros niuansai

auto prieziura

Jei norite, kad Jūsų automobilis išliktų puikios būklės kuo ilgesnį laiką, o Jūs vairuodami jaustumėtės saugiai ir komfortiškai, Jums tereikia atsiminti penkis svarbiausius transporto priemonės priežiūros niuansus.

Tinkamos padangos. Stebėkite slėgį padangose, ypatingai atšalus orams. Tinkamai pripūstos padangos garantuoja gerą kontaktą su žeme, tolygų ir saugų važiavimą, padangų ilgaamžiškumą. Atkreipkite dėmesį ir į tai, kaip greitai dėvisi padangos. Jei smarkiai dyla vidinis ar išorinis padangų kraštas, vadinasi, reikalinga automobilio važiuoklės patikra, tinkamas ratų suvedimas.

Automobilių kondicionierių pildymas Vilniuje ar kitame Lietuvos mieste. Norėdami užkirsti kelią didžiuliams gedimams, kurie gali nemenkai patuštinti Jūsų kišenę, tinkamai prižiūrėkite savo automobilio kondicionierių. Reguliariai valykite kondicionierių, dezinfekuokite, matuokite freono lygį ir prireikus pildykite. Kondicionierių įjunkite visais metų laikais – taip kondicionavimo sistema tinkamai sutepama alyvos ir freono mišiniu, todėl mažėja trintis ir gedimų tikimybė.

Tepalų kiekis. Stebėkite tepalų kiekį transporto priemonėje: atidarę kapotą, ištraukite tepalų lygio matuoklį, jį nuvalykite ir įstatykite atgal į vietą. Dar kartą ištraukę pažiūrėkite, koks tepalų kiekis – stebėkite ant matuoklio paliktą tepalų žymę. Per vidurį esanti žyma reiškia, jog tepalų pakankamai. Jei žyma nesiekia minimalaus lygio, kuo skubiau papildykite automobilį tepalais. Net menkiausias tepalų trūkumas gali sukelti rimtus transporto priemonės gedimus.

Automobilių žibintai. Žibintai turi deramai veikti visais metų laikais, bet kuriuo paros metu. Nepamirškite patikrinti, kaip veikia ne tik priekiniai žibintai, bet ir stabdžių žibintai, atbulinės eigos šviesos. Tinkamai sureguliuoti ir veikiantys automobilio žibintai užtikrina saugumą kelyje, geresnį matomumą, padeda išvengti autoįvykių.

Aušinimo skysčio lygis. Reguliariai tikrinkite aušinimo skysčio lygį. Jei skysčio kiekis nesiekia bakelio vidurio, papildykite. Taip pat reguliariai stebėkite, ar aušinimo sistema yra sandari ir nepraleidžia skysčio. Jei skysčio lygis mažėja, reikalinga sistemos patikra autoservise. Kokį aušinimo skystį geriausia naudoti, rasite savo automobilio naudojimo vadove.

Tereikia atsiminti penkis niuansus: padangų priežiūra, kondicionierių pildymas, tepalų ir aušinimo skysčio lygio stebėjimas bei žibintų tinkamas reguliavimas, – ir kelyje būsite saugūs, o automobilis tarnaus kur kas ilgiau.

Kondicionierių naudokite ir žiemą

kondicionierius

Turbūt daugelis vairuotojų įsivaizduoja, jog tvarkingai veikiantis ir tinkamai papildytas kondicionierius automobiliui reikalingas tik vasarą. Tačiau labai svarbu nepamiršti juo rūpintis ir kitais metų laikais – net ir žiemą. Netrukus atsakysime, kodėl žiemą reikalingas ir automobilių kondicionierių pildymas Vilniuje.

Vienas svarbiausių automobilio oro kondicionavimo sistemos elementų – kompresorius. Kompresoriuje nuolat vyksta trintis, todėl svarbu jį reguliariai sutepti. Geriausiai jis sutepamas tuomet, kai veikia kondicionierius: kondicionavimo sistemoje alyva susimaišo su cirkuliuojančiu freonu ir kokybiškai sutepa kompresorių.

Tinkamai prižiūrintys kondicionierių vairuotojai žino, kad alyva ne tik gerai sutepa, bet ir saugo kondicionavimo sistemą nuo korozijos bei kur kas sumažina veikiančio kondicionieriaus skleidžiamą triukšmą. Kai kondicionierius įjungiamas reguliariai (ištisus metus), susimaišiusi alyva ir freonas pakliūna į visas kondicionavimo sistemos vietas. Jei kompresorius nedirba ilgesnį laikotarpį (dešimt – penkiolika dienų), alyva ir freonas atsiskiria vienas nuo kito, todėl įjungus kondicionierių kokybiškas tepimas nevyksta. Kokybiškas tepimas prasideda tik praėjus dvidešimčiai minučių ar net pusvalandžiui nuo kondicionieriaus įjungimo, nes sistemos viduje susidaro perteklinės alyvos ir vandens kondensato dėmės.

Per visą tą laiką kompresoriaus detalės smarkiai dyla dėl didelės trinties – joms reikia kokybiško tepimo. Todėl labai svarbu reguliariai įjungti kondicionierių automobilyje ne tik vasarą, bet ir visais kitais metų laikais. Žinoma, jei lauke daugiau nei dvidešimt laipsnių šalčio, kondicionieriaus jungti nepatartina. Tačiau visais kitais atvejais – būtina, norint išvengti gedimų.

Visais metų laikais tinkamai rūpinkitės ir freono lygiu. Jį reguliariai pasitikrinkite autoservisuose. Kokybiškas freono pildymas Vilniuje – www.ivkondicionieriai.lt

Stiklų valymas ir kiti automobilio priežiūros darbai

automobilio prieziura

Stiklai linkę teptis itin dažnai. Kaip nuvalyti langus ir maksimaliai pagerinti matomumą? Kaip langams suteikti ilgesnį eksploatacinį laiką? Kokie kiti svarbūs darbai, prižiūrint savo automobilį? Patarimus rasite šiame straipsnyje.

Dėl nešvarių juostų ant stiklų iš vidaus ar iš išorės vairuotojas gali būti apakintas šviesos, krintančio tiesiog ant jų. Stiklai išliks švarūs, jei juos nuvalysite acto esencija. Be to, geriau atšoks ir lietaus vanduo.

Purvą ir tvirtai prilipusius vabzdžius be vargo atsargiai nuvalysite drėgna šluoste su geriamąja soda. Po to nuplaukite švariu vandeniu.

Vaško likučius, likusius nuplovus automobilį, nuvalysite šluoste, sudrėkinta gazuotu gėrimu coca cola.

Ledą nuo vidinės automobilio priekinio stiklo pusės nuvalysite taip: saują druskos suriškite nosinėje (stipriai, kad druska nebyrėtų) ir gerai nugramdykite ja stiklą.

Priekinis stovinčio automobilio stiklas neapledės, jei tinkamo dydžio kartoną užkišite už automobilio stiklo valytuvų.

Dar vienas svarbus automobilių priežiūros akcentas – teisingas padangų laikymas. Žiemines ar vasarines padangas iki kito sezono laikykite sausoje ir vėsioje vietoje. Daugiausiai vietos sutaupysite, jei padangas su ratlankiais garaže laikysite aukštai pakabinę ant 4 kablių. Jei tai neįmanoma, laikykite rūsyje, sukrautas vieną ant kitos. Padangas be ratlankių geriau laikyti vertikaliai.

Kad automobilis vasarą nevirstų tikra pirtimi, rūpinkitės oro kondicionieriaus būkle. Įjunkite jį net žiemą – reguliariai. Jeigu kondicionieriaus galia gerokai sumažėjusi, reikalingas skubus automobilių kondicionierių pildymas Vilniuje. Esant freono nuotėkiui, bus atliktas kondicionieriaus remontas, tuomet jis bus kokybiškai užpildytas reikiamu freono kiekiu.

Labai svarbu stebėti savo automobilį ir esant neaiškumams ar – dar blogiau – akivaizdiems transporto priemonės gedimams, kreiptis į profesionalus.

Apie kondicionierių gedimus

kondicionieriai-automobiliu

Šalyje vyrauja permainingi orai. Net vasarą, prasidėjus liūčiai, oro temperatūra nukrenta iki „–niolikos“ laipsnių, o po kelių valandų vėl gali imti kepinti kaitri saulė, orą sušildanti iki trisdešimties laipsnių. Kai vyrauja toks didelis temperatūrų skirtumas, o drėgmę staiga keičia sausra, nepatogumų patiriame ne tik lauke ar namuose, bet ir vykdami automobiliu. Tinkamą temperatūrą reguliuojantys automobilių oro kondicionieriai – geriausias problemų sprendimo būdas. Žinoma, jei kondicionieriai yra prižiūrimi ir veikia. Daugiausiai nepatogumų keliautojams automobiliais kelia sugedęs kondicionierius.

Dažniausia kondicionieriaus problema – freono nutekėjimas. Freonui nutekėjus, kondicionierius nepalaiko norimos temperatūros oro salone. Rekomenduojamas dviejų kartų kondicionierių pildymas Vilniuje ar kitame mieste per metus. Tačiau pildyti sistemą freonu galima tik tokiu atveju, jei pats kondicionierius yra techniškai tvarkingas. Jei taip nėra, tuomet tam, kad šaldiklis nebūtų pilamas į tuščius vamzdžius, pirmiausiai reikalingas kondicionierių remontas.

Reguliariai pildydami kondicionierių, išvengsite kompresoriaus gedimų. Kompresoriaus kaina – kaip pusė paties kondicionieriaus, todėl nelaukite jo gedimo ir laiku pildykite kondicionierių reikiamu kiekiu freono.

Kompresoriaus remontas gali būti reikalingas ir dėl nepalankių kelio dangos bei oro sąlygų: gausybės purvo, žvyro, smėlio, nuolatinės drėgmės. Tuomet greitai dėvisi aliuminės detalės, tokios kaip mazgai, guoliai, radiatoriai, vamzdeliai. Tokiu atveju reikalingas aliuminio virinimas, tačiau dažnai ir jis nebepadeda, tad tenka keisti visą kompresorių. Taip pat kartais nutrūksta variklį ir kondicionierių jungiantys dirželiai.

Jeigu reguliariai prižiūrėsite savo automobilio kondicionierių, rūpinsitės jo dezinfekcija, reguliariu šaldiklio pildymu kokybiškomis dujomis, sandarumo ir nuotėkio stebėjimu, oro filtro keitimu salone – išvengsite visų nemalonumų. Žinoma, tokus darbus geriausiai atlieka profesionalūs meistrai, kurie greitai nustato problemą ir kokybiškai ją išsprendžia. O Jums belieka mėgautis maloniu važiavimu net ir permainingą dieną.

Naudingi patarimai automobilių savininkams

auto prieziura

Pateikiame keletą naudingų patarimų, kaip prižiūrėti savo transporto priemonę.
Kaip įstumti anteną? Be vargo įstumsite anteną (maža to, ji išliks ir švari), jei ją laikas nuo laiko įtrinsite žvakių vašku.
Kaip valyti prietaisų skydelį? Kad galėtumėte išvalyti sunkiai pasiekiamas prietaisų skydelio vietas, naudokitės sudrėkintu putgumės šepetėliu.
Kaip lengvai pašalinti lipdukus? Lipdukus ir etiketes lengvai pašalinsite papūtę karštu fenu. Tačiau nelaikykite feno per arti etikečių, nuolat jį judinkite. Klijų likučius nuvalysite spiritu.
Kaip išlyginti skardos nelygumus? Nedidelius skardos įlenkimus, nepažeidžiant lako, kartais galima išlyginti paprasčiausiu guminiu siurbtuvu, naudojamu užsikimšus kanalizacijai.
Kad išoriniai žibintai neapledėtų: prožektoriai, posūkio ir stabdžių žibintai neapledės, jei juos įtrinsite trupučiu glicerino.
Kad nesiteptų išoriniai veidrodžiai: išoriniai veidrodžiai dažnai užteršiami taškomu purvu, krentančiais lapais arba apledėja. Jų kas rytą nereikės valyti, jei vakare ant jų užmausite nebenaudojamą kojinę.
Kaip valyti ratlankius? Sportinius ratlankius ir kt. Geriausia valyti nebenaudojamu šepečiu buteliams plauti.
Kaip kilimėlius išvalyti nuo druskos? Ant kelių barstomos druskos likučius lengvai pašalins acto ir šilto vandens mišinys.
Kaip dažnai atliekamas automobilių kondicionierių pildymas? Jei oro kondicionierius automobilyje nebeatlieka savo paskirties, ko gero reikalingas kondicionierių pildymas Vilniuje ar kitame mieste, blogiausiu atveju – kondicionierių remontas dėl galimo šaltnešio nuotėkio. Pajutę, jog automobilyje kondicionierius nepučia šaltesnio oro, kreipkitės į meistrą.
Kad automobilio grindys būtų sausos: kad lyjant lietui ar šąlant ant automobilio grindų nesikauptų drėgmė, po kilimėliu storu sluoksniu pritieskite laikraščių. Jie sugers vandenį, be to, kartu turėsite ir korozijos profilaktiką.
Kaip prižiūrėti gumines tarpines? Kad žiemą jūsų transporto priemonės durelių guminės tarpinės neprišaltų viena prie kitos, įtrinkite jas glicerinu. Tai atstums vandenį, be to, tarpinės išliks elastingos.

Automobilių kondicionierių pildymas ir dezinfekcija

salonas_kondicionierius

Po ilgų kelionių automobiliu dažnam vairuotojui labai išsausėja akys, ima skaudėti galvą, niežėti kūno odą ir apima didžiulis nuovargis. Tai pasireiškia visiems, ilgą laiko tarpą praleidusiems uždaroje patalpoje, kurioje veikia prastai prižiūrimas kondicionierius: oras tampa sausas, drauge su pučiamu oru erdvėje pasklinda tūkstančiai kenksmingų dalelių nuo susikaupusių teršalų. Atsiranda didžiulė tikimybė susirgti įvairiomis kvėpavimo takų ligomis. Maža to, didelis temperatūrų skirtumas skatina balso kimimą, gerklės perštėjimą, slogą.
Svarbiausia yra nenumoti į tai ranka ir tučtuojau spręsti problemą. Jei automobilio viduje oras sausas ir itin vėsus, lyginant su lauko temperatūra, žinoma, neišvengsite ligos. Tokiu atveju patartina tiesiog tinkamai sureguliuoti temperatūrą. Jei temperatūros sureguliuoti nepavyksta, verta automobilį pristatyti į automobilių saloną: galbūt reikalingas kondicionierių remontas. Labai dažnai didesnių gedimų meistrai neranda: dažniausiai pasitaikanti bėda – freono nuotėkis. Sutvarkius kondicionierių, būtinas kokybiškas automobilių kondicionierių pildymas Vilniuje ar kitame Lietuvos mieste, arba dar kitaip vadinamas freono pildymas. Tinkamai atliktas kondicionieriaus pildymas užtikrina stabilią kondicionieriaus veiklą, tad išsprendę kondicionieriaus problemas, galėsite nustatyti deramą, sveikatai nekenksmingą automobilio salono temperatūrą.
Galvos skausmas ir skausmingos akys taip pat gali būti prastos kondicionieriaus priežiūros rezultatas. Neprižiūrimas ir nevalomas kondicionierius, pūsdamas orą į automobilio vidų, atneša ir kondicionieriaus viduje besikaupiančius grybelius bei bakterijas. Todėl būtinas kondicionierių valymas, kondicionierių dezinfekcija. Ją geriausiai atlieka savo srities specialistai, turintys reikalingą įrangą ir profesionalias priemones. Neverta nerimauti dėl išlaidų – jos atsiperka su kaupu. Jūsų sveikata svarbesnė.

Kaip prižiūrėti oro kondicionierių?

kondicionierius

Kai automobilyje įjungiate kondicionierių (ypatingai vasarą – tuomet dažniausiai kondicionierius veikia visu pajėgumu), turite pamąstyti ne tik apie atgaivą tą akimirką, tačiau ir apie ateitį: kokias grėsmes dažniausiai sukelia veikiantis kondicionierius.

Netinkama jo priežiūra ir naudojimas gali rimtai pakenkti Jūsų ir keleivių sveikatai. Dažnai už lango esant labai aukštai temperatūrai, automobilyje įprasta pasirinkti žemiausią kondicionieriaus temperatūrų padalą – toks didelis temperatūrų skirtumas, kai pernelyg atvėsinamas automobilio salonas, gali sukelti sveikatos sutrikimų, nes automobilio keleivių organizmai nespėja prisitaikyti prie staigios temperatūrų kaitos. Maža to, stipriai pučiantis vėsus oras į saloną pučia visus susikaupusius nešvarumus, bakterijas, kurie patenka į transporto priemonėje sėdinčių keleivių kvėpavimo takus. Tad kvėpavimo takų ligos – itin dažnas reiškinys, netinkamai rūpinantis arba visai nesirūpinant kondicionierių būkle.

Kaip taisyklingai naudoti ir prižiūrėti kondicionierių? Viskas labai paprasta. Venkite didelio lauko ir automobilio salono temperatūrų skirtumo. Didžiausias skirtumas gali būti apie septynis laipsnius. Kitu atveju gresia persišaldymas, skaudanti gerklė, galva ir varvanti nosis. Dar vienas labai svarbus dalykas: niekada nepūskite kondicionieriaus oro tiesiai sau ar savo keleiviams į veidą. Didelis skersvėjis gali pakenkti Jūsų sveikatai: galite persišaldyti. Taip pat didėja rimtų kvėpavimo takų ligų tikimybė: orui pučiant tiesiai į veidą, didelis kiekis bakterijų patenka tiesiai į Jūsų organizmą.

Nepamirškite, jog laiku atliekamas oro kondicionierių pildymas Vilniuje ar kitame šalies mieste, ar tiesiog automobilių kondicionierių pildymas, užkirs kelią visoms grėsmėms. Reguliarus freono pildymas garantuos gerą kondicionieriaus veikimą – Jums nereikės kondicionieriaus jungti visu pajėgumu – oras atvės iki reikiamos temperatūros kur kas greičiau, todėl sumažinsite ligų tikimybę. Dažnas kondicionieriaus valymas taip pat apsaugos Jūsų sveikatą. Drėgnu skudurėliu valykite kondicionieriaus išorę, o vidaus valymą patikėkite patikimam autoservisui. Juk svarbiausia Jūsų ir Jūsų keleivių sveikata.

Kondicionierių priežiūra

kondicionieriai-automobiliu

Ar žinojote, jog dar devyniolikto amžiaus pabaigoje anglų inžinierius V. Vitelis po arklių traukiamu keleiviniu vagonu įmontavo ledo blokus, norėdamas įveikti nepakeliamus karščius uždaroje patalpoje? Besisukantys ratai buvo ventiliatoriai, pūtę nuo ledo sklindantį šaltį. Tad kondicionieriaus užuomazgos buvo dar prieš atsirandant automobiliui.

Turbūt kiekvienas vairuotojas sutiks, kad kondicionierius – tai vienas pagrindinių komforto elementų. Ko gero visi sunerimsta, kai kondicionierius staiga sugenda ir karštą vasaros dieną automobilyje ima trūkti oro. Todėl kondicionieriumi reikia rūpintis reguliariai ir nelaukti paskutinio oro kondicionieriaus atodūsio.

Kondicionieriaus priežiūra paprasta – dažnai valykite kondicionierių ir visas jo detales, kurias pavyksta pasiekti. Ant jų paviršiaus kaupiasi dideli kenksmingų medžiagų, bakterijų ir grybelių kiekiai. Tad pučiant orui, lengva užsikrėsti ir susirgti. Antras svarbus dalykas – reguliariai tikrinkite freono kiekį. Auto kondicionierių pildymas specializuotuose servisuose – patikimiausias būdas sužinoti, ar kondicionieriaus sistemoje nėra šaltnešio nuotėkio, koks yra dujų ir alyvos lygis. Tikrinkite ir nelaukite paskutinės minutės. Kondicionierių pildymas laiku – puikus būdas išvengti nemalonumų.

Dar vienas labai svarbus kondicionierių priežiūros apsektas – nuolatinis jo naudojimas. Nepamirškite, jog kondicionierių reguliariai įjungti reikia bet kuriuo metų laiku: taip sutepamos visos reikalingos detalės, nesausėja riebokšliai, mažėja tikimybė sugesti kondicionieriaus siurbliui. Tačiau jei kondicionieriaus sistemoje įvyko mechaninis gedimas, tuomet Jūsų automobiliui nedelsiant reikalingas auto kondicionierių remontas. Jei gedimui įtakos turėjo prastos oro sąlygos ar netinkama kelio danga (žvyras, smėlis, purvas), tuomet pažeistoms aliuminėms detalėms ar įtrūkusiam radiatoriui bus atliktas aliuminio virinimas ir netrukus problemos bus pašalintos.

Labai svarbu, kad tinkamai rūpintumėtės savo automobilių oro kondicionieriais. Geriausia jų priežiūra – reguliarus lankymasis specializuotuose, tinkamą įrangą turinčiuose servisuose.