Apie kondicionierių gedimus

Šalyje vyrauja permainingi orai. Net vasarą, prasidėjus liūčiai, oro temperatūra nukrenta iki „–niolikos“ laipsnių, o po kelių valandų vėl gali imti kepinti kaitri saulė, orą sušildanti iki trisdešimties laipsnių. Kai vyrauja toks didelis temperatūrų skirtumas, o drėgmę staiga keičia sausra, nepatogumų patiriame ne tik lauke ar namuose, bet ir vykdami automobiliu. Tinkamą temperatūrą reguliuojantys automobilių oro kondicionieriai – geriausias problemų sprendimo būdas. Žinoma, jei kondicionieriai yra prižiūrimi ir veikia. Daugiausiai nepatogumų keliautojams automobiliais kelia sugedęs kondicionierius.

Dažniausia kondicionieriaus problema – freono nutekėjimas. Freonui nutekėjus, kondicionierius nepalaiko norimos temperatūros oro salone. Rekomenduojamas dviejų kartų kondicionierių pildymas Vilniuje ar kitame mieste per metus. Tačiau pildyti sistemą freonu galima tik tokiu atveju, jei pats kondicionierius yra techniškai tvarkingas. Jei taip nėra, tuomet tam, kad šaldiklis nebūtų pilamas į tuščius vamzdžius, pirmiausiai reikalingas kondicionierių remontas.

Reguliariai pildydami kondicionierių, išvengsite kompresoriaus gedimų. Kompresoriaus kaina – kaip pusė paties kondicionieriaus, todėl nelaukite jo gedimo ir laiku pildykite kondicionierių reikiamu kiekiu freono.

Kompresoriaus remontas gali būti reikalingas ir dėl nepalankių kelio dangos bei oro sąlygų: gausybės purvo, žvyro, smėlio, nuolatinės drėgmės. Tuomet greitai dėvisi aliuminės detalės, tokios kaip mazgai, guoliai, radiatoriai, vamzdeliai. Tokiu atveju reikalingas aliuminio virinimas, tačiau dažnai ir jis nebepadeda, tad tenka keisti visą kompresorių. Taip pat kartais nutrūksta variklį ir kondicionierių jungiantys dirželiai.

Jeigu reguliariai prižiūrėsite savo automobilio kondicionierių, rūpinsitės jo dezinfekcija, reguliariu šaldiklio pildymu kokybiškomis dujomis, sandarumo ir nuotėkio stebėjimu, oro filtro keitimu salone – išvengsite visų nemalonumų. Žinoma, tokus darbus geriausiai atlieka profesionalūs meistrai, kurie greitai nustato problemą ir kokybiškai ją išsprendžia. O Jums belieka mėgautis maloniu važiavimu net ir permainingą dieną.