Stiklų valymas ir kiti automobilio priežiūros darbai

Stiklai linkę teptis itin dažnai. Kaip nuvalyti langus ir maksimaliai pagerinti matomumą? Kaip langams suteikti ilgesnį eksploatacinį laiką? Kokie kiti svarbūs darbai, prižiūrint savo automobilį? Patarimus rasite šiame straipsnyje.

Dėl nešvarių juostų ant stiklų iš vidaus ar iš išorės vairuotojas gali būti apakintas šviesos, krintančio tiesiog ant jų. Stiklai išliks švarūs, jei juos nuvalysite acto esencija. Be to, geriau atšoks ir lietaus vanduo.

Purvą ir tvirtai prilipusius vabzdžius be vargo atsargiai nuvalysite drėgna šluoste su geriamąja soda. Po to nuplaukite švariu vandeniu.

Vaško likučius, likusius nuplovus automobilį, nuvalysite šluoste, sudrėkinta gazuotu gėrimu coca cola.

Ledą nuo vidinės automobilio priekinio stiklo pusės nuvalysite taip: saują druskos suriškite nosinėje (stipriai, kad druska nebyrėtų) ir gerai nugramdykite ja stiklą.

Priekinis stovinčio automobilio stiklas neapledės, jei tinkamo dydžio kartoną užkišite už automobilio stiklo valytuvų.

Dar vienas svarbus automobilių priežiūros akcentas – teisingas padangų laikymas. Žiemines ar vasarines padangas iki kito sezono laikykite sausoje ir vėsioje vietoje. Daugiausiai vietos sutaupysite, jei padangas su ratlankiais garaže laikysite aukštai pakabinę ant 4 kablių. Jei tai neįmanoma, laikykite rūsyje, sukrautas vieną ant kitos. Padangas be ratlankių geriau laikyti vertikaliai.

Kad automobilis vasarą nevirstų tikra pirtimi, rūpinkitės oro kondicionieriaus būkle. Įjunkite jį net žiemą – reguliariai. Jeigu kondicionieriaus galia gerokai sumažėjusi, reikalingas skubus automobilių kondicionierių pildymas Vilniuje. Esant freono nuotėkiui, bus atliktas kondicionieriaus remontas, tuomet jis bus kokybiškai užpildytas reikiamu freono kiekiu.

Labai svarbu stebėti savo automobilį ir esant neaiškumams ar – dar blogiau – akivaizdiems transporto priemonės gedimams, kreiptis į profesionalus.