Jei norite, kad Jūsų automobilis išliktų puikios būklės kuo ilgesnį laiką, o Jūs vairuodami jaustumėtės saugiai ir komfortiškai, Jums tereikia atsiminti penkis svarbiausius transporto priemonės priežiūros niuansus.
Tinkamos padangos. Stebėkite slėgį padangose, ypatingai atšalus orams. Tinkamai pripūstos padangos garantuoja gerą kontaktą su žeme, tolygų ir saugų važiavimą, padangų ilgaamžiškumą. Atkreipkite dėmesį ir į tai, kaip greitai dėvisi padangos. Jei smarkiai dyla vidinis ar išorinis padangų kraštas, vadinasi, reikalinga automobilio važiuoklės patikra, tinkamas ratų suvedimas.
Automobilių kondicionierių pildymas Vilniuje ar kitame Lietuvos mieste. Norėdami užkirsti kelią didžiuliams gedimams, kurie gali nemenkai patuštinti Jūsų kišenę, tinkamai prižiūrėkite savo automobilio kondicionierių. Reguliariai valykite kondicionierių, dezinfekuokite, matuokite freono lygį ir prireikus pildykite. Kondicionierių įjunkite visais metų laikais – taip kondicionavimo sistema tinkamai sutepama alyvos ir freono mišiniu, todėl mažėja trintis ir gedimų tikimybė.
Tepalų kiekis. Stebėkite tepalų kiekį transporto priemonėje: atidarę kapotą, ištraukite tepalų lygio matuoklį, jį nuvalykite ir įstatykite atgal į vietą. Dar kartą ištraukę pažiūrėkite, koks tepalų kiekis – stebėkite ant matuoklio paliktą tepalų žymę. Per vidurį esanti žyma reiškia, jog tepalų pakankamai. Jei žyma nesiekia minimalaus lygio, kuo skubiau papildykite automobilį tepalais. Net menkiausias tepalų trūkumas gali sukelti rimtus transporto priemonės gedimus.
Automobilių žibintai. Žibintai turi deramai veikti visais metų laikais, bet kuriuo paros metu. Nepamirškite patikrinti, kaip veikia ne tik priekiniai žibintai, bet ir stabdžių žibintai, atbulinės eigos šviesos. Tinkamai sureguliuoti ir veikiantys automobilio žibintai užtikrina saugumą kelyje, geresnį matomumą, padeda išvengti autoįvykių.
Aušinimo skysčio lygis. Reguliariai tikrinkite aušinimo skysčio lygį. Jei skysčio kiekis nesiekia bakelio vidurio, papildykite. Taip pat reguliariai stebėkite, ar aušinimo sistema yra sandari ir nepraleidžia skysčio. Jei skysčio lygis mažėja, reikalinga sistemos patikra autoservise. Kokį aušinimo skystį geriausia naudoti, rasite savo automobilio naudojimo vadove.
Tereikia atsiminti penkis niuansus: padangų priežiūra, kondicionierių pildymas, tepalų ir aušinimo skysčio lygio stebėjimas bei žibintų tinkamas reguliavimas, – ir kelyje būsite saugūs, o automobilis tarnaus kur kas ilgiau.