Kondicionierių naudokite ir žiemą

Turbūt daugelis vairuotojų įsivaizduoja, jog tvarkingai veikiantis ir tinkamai papildytas kondicionierius automobiliui reikalingas tik vasarą. Tačiau labai svarbu nepamiršti juo rūpintis ir kitais metų laikais – net ir žiemą. Netrukus atsakysime, kodėl žiemą reikalingas ir automobilių kondicionierių pildymas Vilniuje.

Vienas svarbiausių automobilio oro kondicionavimo sistemos elementų – kompresorius. Kompresoriuje nuolat vyksta trintis, todėl svarbu jį reguliariai sutepti. Geriausiai jis sutepamas tuomet, kai veikia kondicionierius: kondicionavimo sistemoje alyva susimaišo su cirkuliuojančiu freonu ir kokybiškai sutepa kompresorių.

Tinkamai prižiūrintys kondicionierių vairuotojai žino, kad alyva ne tik gerai sutepa, bet ir saugo kondicionavimo sistemą nuo korozijos bei kur kas sumažina veikiančio kondicionieriaus skleidžiamą triukšmą. Kai kondicionierius įjungiamas reguliariai (ištisus metus), susimaišiusi alyva ir freonas pakliūna į visas kondicionavimo sistemos vietas. Jei kompresorius nedirba ilgesnį laikotarpį (dešimt – penkiolika dienų), alyva ir freonas atsiskiria vienas nuo kito, todėl įjungus kondicionierių kokybiškas tepimas nevyksta. Kokybiškas tepimas prasideda tik praėjus dvidešimčiai minučių ar net pusvalandžiui nuo kondicionieriaus įjungimo, nes sistemos viduje susidaro perteklinės alyvos ir vandens kondensato dėmės.

Per visą tą laiką kompresoriaus detalės smarkiai dyla dėl didelės trinties – joms reikia kokybiško tepimo. Todėl labai svarbu reguliariai įjungti kondicionierių automobilyje ne tik vasarą, bet ir visais kitais metų laikais. Žinoma, jei lauke daugiau nei dvidešimt laipsnių šalčio, kondicionieriaus jungti nepatartina. Tačiau visais kitais atvejais – būtina, norint išvengti gedimų.

Visais metų laikais tinkamai rūpinkitės ir freono lygiu. Jį reguliariai pasitikrinkite autoservisuose. Kokybiškas freono pildymas Vilniuje – www.ivkondicionieriai.lt