Kaip prižiūrėti oro kondicionierių?

Kai automobilyje įjungiate kondicionierių (ypatingai vasarą – tuomet dažniausiai kondicionierius veikia visu pajėgumu), turite pamąstyti ne tik apie atgaivą tą akimirką, tačiau ir apie ateitį: kokias grėsmes dažniausiai sukelia veikiantis kondicionierius.

Netinkama jo priežiūra ir naudojimas gali rimtai pakenkti Jūsų ir keleivių sveikatai. Dažnai už lango esant labai aukštai temperatūrai, automobilyje įprasta pasirinkti žemiausią kondicionieriaus temperatūrų padalą – toks didelis temperatūrų skirtumas, kai pernelyg atvėsinamas automobilio salonas, gali sukelti sveikatos sutrikimų, nes automobilio keleivių organizmai nespėja prisitaikyti prie staigios temperatūrų kaitos. Maža to, stipriai pučiantis vėsus oras į saloną pučia visus susikaupusius nešvarumus, bakterijas, kurie patenka į transporto priemonėje sėdinčių keleivių kvėpavimo takus. Tad kvėpavimo takų ligos – itin dažnas reiškinys, netinkamai rūpinantis arba visai nesirūpinant kondicionierių būkle.

Kaip taisyklingai naudoti ir prižiūrėti kondicionierių? Viskas labai paprasta. Venkite didelio lauko ir automobilio salono temperatūrų skirtumo. Didžiausias skirtumas gali būti apie septynis laipsnius. Kitu atveju gresia persišaldymas, skaudanti gerklė, galva ir varvanti nosis. Dar vienas labai svarbus dalykas: niekada nepūskite kondicionieriaus oro tiesiai sau ar savo keleiviams į veidą. Didelis skersvėjis gali pakenkti Jūsų sveikatai: galite persišaldyti. Taip pat didėja rimtų kvėpavimo takų ligų tikimybė: orui pučiant tiesiai į veidą, didelis kiekis bakterijų patenka tiesiai į Jūsų organizmą.

Nepamirškite, jog laiku atliekamas oro kondicionierių pildymas Vilniuje ar kitame šalies mieste, ar tiesiog automobilių kondicionierių pildymas, užkirs kelią visoms grėsmėms. Reguliarus freono pildymas garantuos gerą kondicionieriaus veikimą – Jums nereikės kondicionieriaus jungti visu pajėgumu – oras atvės iki reikiamos temperatūros kur kas greičiau, todėl sumažinsite ligų tikimybę. Dažnas kondicionieriaus valymas taip pat apsaugos Jūsų sveikatą. Drėgnu skudurėliu valykite kondicionieriaus išorę, o vidaus valymą patikėkite patikimam autoservisui. Juk svarbiausia Jūsų ir Jūsų keleivių sveikata.